Kwestie techniczne

W jaki sposób mogę wdrożyć płatności na swojej stronie?

Są dwa sposoby, aby wdrożyć płatności z PayLane:

  • Secure Form - to gotowe i łatwe w integracji rozwiązanie - wystarczy, że będziesz przekierowywać swoich klientów na przygotowany i hostowany przez PayLane formularz płatniczy;
  • API - umożliwia przyjmowanie płatności bezpośrednio na Twojej stronie oraz pełną kontrolę nad procesem zakupowym i jego wyglądem; z API możesz również skorzystać z wielu dodatkowych rozwiązań, jak np. płatności jednym kliknięciem.

Więcej dowiesz się z naszej strony PayLane Developer Zone.

do góry

Jak mogę uzyskać własne konto testowe?

Po prostu kliknij tutaj. Możesz też wejść na stronę PayLane i tam założyć konto.

Konto testowe umożliwi Ci przetestowanie wszystkiego dokładnie tak, jak ma to miejsce na rzeczywistym (produkcyjnym) koncie – jedyną różnicą jest to, że nie możesz przyjmować żadnych prawdziwych płatności.

do góry

Jaki język programowania muszę znać, żeby zintegrować się z PayLane?

Możesz zintegrować się z PayLane używając dowolnego języka programowania. Obecnie oferujemy klienty API w PHP, Pythonie i Ruby, ale możesz łatwo stworzyć własny wrapper do naszego API (REST) w dowolnym języku programowania.

do góry

Jakie są wymagania, aby zintegrować się z PayLane z użyciem API?

API PayLane oferuje więcej możliwości niż standardowy formularz płatniczy, ale wymaga też stosownego know-how, a więc umiejętności programistycznych. Poza tym będziesz potrzebować certyfikatu SSL dla strony, na której chcesz przyjmować płatności. Potrzebne będzie też potwierdzenie zgodności z wymaganiami PCI dotyczącymi sprzedawców, ale w tym Ci pomożemy.

do góry

Jak wygląda integracja z PayLane z użyciem API?

Na początku musisz stworzyć konto testowe. Konto umożliwia przeprowadzenie pełnej integracji bez konieczności przetwarzaniach prawdziwych płatności. Dzięki kontu testowemu możesz przeprowadzić testowe transakcje czy sprawdzić jakie funkcjonalności i usługi płatnicze rzeczywiście odpowiadają Twojemu biznesowi.

Będziesz potrzebował programisty, który zintegruje Twoją stronę z naszą bramką płatniczą. Z myślą o programistach przygotowaliśmy przykłady kodu w różnych językach programowania: PHP, Python, Ruby i inne.

Więcej informacji:

do góry

Co to jest Secure Form?

Secure Form (Formularz Płatności) to jeden ze sposobów, w jaki można wdrożyć płatności z PayLane. To formularz płatniczy stworzony i hostowany na naszych serwerach. Jako sprzedawca musisz jedynie przekierować klienta na Secure Form w odpowiednim momencie procesu zakupowego. Kiedy klient zatwierdzi płatność, zostanie przekierowany z powrotem na Twoją stronę.

Secure Form jest zaprojektowany przez PayLane w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej oraz hiszpańskiej. Umożliwia on transakcje wszystkimi dostępnymi u nas metodami płatności. Oferujemy także mobilną wersję formularza płatności - więcej informacji o niej znajdziesz na naszym blogu (po angielsku): The Mobile Payment Form Is Here!.

do góry

Co znajdę w Merchant Panelu?

Merchant Panel jest miejscem, w którym możesz zarządzać oraz kontrolować wszystkie transakcje, które wykonują Twoi klienci. Składa się z kilku zakładek, w których najważniejsze funkcjonalności dotyczą sprzedaży, kwestii technicznych oraz rozliczeniowych. Znajdziesz w nich m.in. historię transakcji, faktury, aktualne stawki. Więcej dowiesz się z naszego przewodnika: http://www.youtube.com/watch?v=33uZIedX9_U.

do góry

Gdzie znajdę przykłady kodu?

Przykłady kodu znajdziesz na naszej stronie Developer Zone.

do góry

Jak mogę wykonać refund (zwrot środków)?

Jeśli zdecydujesz się oddać klientowi pieniądze – całą kwotę lub jej część - musisz wykonać tzw. refund, czyli zwrot środków. Operacja ta pozwala na zwrócenie środków przypisanych do konkretnej transakcji (czyli zwracasz klientowi pieniądze, które uprzednio wpłacił). Aby dokonać zwrotu, musisz znać numer identyfikacyjny transakcji, tzw. ID number. Możesz go znaleźć w Merchant Panelu w zakładce Transakcje.

Więcej informacji:

do góry

Mam konto testowe, ale Secure Form wydaje się nie działać. Dlaczego?

Sprawdź, czy masz poprawne merchant_id oraz salt hasha. Zaloguj się do naszego Merchant Panelu – powyższe informacje znajdziesz klikając kolejno accountsecure form customizationoptions. O liczeniu hasha dowiesz się więcej na stronie Developer Zone w sekcji Secure Form – realizacja.

do góry

Czy muszę korzystać z powiadomień o transakcjach?

Notyfikacje nie są wymagane, by poprawnie przetworzyć płatność, tak więc od Ciebie zależy, czy je zaimplementujesz. Pamiętaj jednak, że zawsze jest to rozwiązanie preferowane i zalecane – to po prostu dobra praktyka.

do góry

Czy istnieją jakieś testowe dane kart płatniczych, z których można korzystać podczas wdrażania/testowania API?

Tak, mamy listę testowych numerów kart. Znajdziesz ją na stronie Developer Zone w sekcji Testowe numery kart.

do góry

Dlaczego moje płatności dla konta testowego są odrzucane?

Jeśli kwota płatności jest przypadkiem numerem kodu błędu, nasze API zwraca taki właśnie błąd zamiast potwierdzenia płatności. Ta funkcjonalność działa tylko na kontach testowych (ułatwia wdrażanie); na rzeczywistym koncie można oczywiście podawać dowolne kwoty transakcji.

do góry

W jaki sposób wygenerować fakturę dla danej transakcji?

Nasz system generuje automatycznie fakturę dla każdej transakcji. Możesz znaleźć je w zakładce Wyciągi w naszym Merchant Panelu. Gdy klikniesz na wybraną transakcję, pojawi się przycisk Generuj fakturę.

do góry

Czy obsługę płatności PayLane można zintegrować z platformami e-commerce?

Tak. PayLane oferuje pluginy do popularnych platform e-commerce, takich jak: Magento, osCommerce, Zen Cart, OpenCart i PrestaShop. Pozwalają zintegrować się z PayLane za pomocą paru kliknięć. Dodatkowo wspieramy WordPress, jedno z popularniejszych narzędzi opesource’owych do blogowania, oraz Shoplo – platformę do tworzenia sklepów online.

do góry

Jak zaimplementować pluginy?

Informacje o tym jak ściągnąć i zaimplementować pluginy znajdziesz na Developer Zone w sekcji Pluginy

do góry
Potrzebujesz dodatkowych informacji?
Skontaktuj się z nami