Polskie ePłatności kupują PayLane i wchodzą do internetu

Czerwiec 28, 2018
Karol Zielinski
W ten sposób potwierdzają się informacje sprzed kilku miesięcy, że PeP chce mocniej zaistnieć w płatnościach internetowych

Polskie ePłatności to jeden z pięciu największych na polskim rynku operatorów terminali płatniczych. W ubiegłym roku zasłynął m.in. tym, że przejął kilkadziesiąt tysięcy terminali od spółki Kolportera znacząco zwiększając skalę swojego biznesu. Ówczesny prezes PeP Janusz Diemko mówił, że to nie koniec ambicji akwizycyjnych kierowanej przez niego spółki i że zacznie się ona rozglądać za kupieniem czegoś w sektorze płatności internetowych.

Janusza Diemko w PeP już nie ma na stanowisku prezesa, ale zarysowane przez niego plany właśnie udało się spółce zrealizować. Firma poinformowała o przejęciu firmy PayLane – integratora płatności z Trójmiasta. Potwierdziły się zatem moje informacje z czerwca ubiegłego roku, że PayLane może być jedną ze spółek – celów PeP do wejścia w obszar płatności internetowych. Tekst na ten temat możecie znaleźć tutaj.

PayLane to integrator płatności internetowych. Oferuje transakcje przelewami typu pay by link, kartami czy innymi metodami. Z informacji na jej stronie internetowej wynika, że współpracuje np. z firmą Sofort, która umożliwia transakcje bezpośrednio z rachunku bankowego. PayLane konkuruje z takimi firmami jak PayU, Przelewy24 czy Dotpay. Jednak jej skala działalności jest dużo mniejsza niż konkurentów.