Flaga kraju Włochy | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Jednostka monetarna

1 Euro(EUR, €)

Włochy

Kraj położony w południowej Europie. Jest członkiem Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, Unii Europejskiej, Grupy 7 i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Włochy graniczą z Francją, Szwajcarią, Austrią i Słowenią. We Włoszech leżą dwa suwerenne państwa – enklawy: San Marino i Watykan. Północna część kraju jest lepiej uprzemysłowiona, na południu dominuje rolnictwo. 

Włochy są krajem wysoko rozwiniętym, jednym z najbardziej uprzemysłowionych na świecie, liderem w światowym handlu i eksporcie. Włochy są czwartą największą europejską gospodarką i ósmą światową. Zajmują pierwsze miejsce w produkcji wina na świecie. Uprawia się tu także zboża, drzewa oliwne, drzewa cytrusowe, buraki cukrowe i winogrona. Ważny dla gospodarki kraju jest przemysł motoryzacyjny, który stanowi 8,5% całkowitego włoskiego PKB. Do najbardziej znanych włoskich marek należą Lamborghini, Alfa Romeo, Maserati, Fiat, Lancia i Pagani. Poważnym problemem Włoch jest znaczne bezrobocie. Usługi stanowią 68,8% produktu krajowego brutto kraju. Rocznie Włochy odwiedza ponad 30 mln turystów.

Szara fala | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Popularne zakupy e‑commerce

  • moda
  • towary luksusowe
  • podróże
  • elektronika
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Dodatkowe informacje handlowe

Penetracja Internetu stale rośnie – przy 60% aż 41% populacji korzysta ze smatfonów. 40% Włochów wybiera karty kredytowe, 21% karty prepaid.

Włochy, ojczyzna marek takich jak Armani, Versace, Prada i Gucci są największym rynkiem dóbr luksusowych w Europie. Warto pamiętać o lokalnych metodach płatności - wraz z kartami MasterCard i VISA, włoska CartaSi jest najczęściej używaną kartą kredytową w kraju. We Włoszech jest obecnie 19 milionów klientów kupujących online - w 2016 roku wartość handlu elektronicznego wyniosła 19,6 mld euro.

Najpopularniejszymi witrynami e-commerce są: Zalando, Amazon, Euronics, IBS, BonPrix i Yoox.