Flaga kraju Wielka Brytania | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Jednostka monetarna

1 funt szterling (GBP)

Wielka Brytania

Państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. Składa się z Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej oraz terytoriów zależnych.

Wielka Brytania jest krajem o gospodarce rynkowej, trzecim co do wielkości w Europie i ósmym na świecie. Tylko 1,5% społeczeństwa jest zatrudnione w rolnictwie, a jednocześnie pokrywa ono 60% potrzeb żywnościowych kraju – świadczy to o wysokiej intensywności i stopniu zmechanizowania produkcji rolnej. Przemysł nie odgrywa ważnej roli w brytyjskiej gospodarce. Największą część brytyjskiego PKB stanowią usługi, przede wszystkim bankowość i ubezpieczenia – kraj nazywany jest drugim po USA „bankierem” świata. Wielka Brytania posiada bogate złoża węgla, gazu ziemnego i ropy naftowej. Wielka Brytania to także popularny kierunek turystyczny – w 2015 roku kraj odwiedziło 34,4 mln turystów. Kraj stawia na nowe gałęzie przemysłu i technologie – branżę maszynową, elektromaszynową i metalową oraz produkcję okrętów i łodzi podwodnych o napędzie atomowym.

Szara fala | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Popularne zakupy e‑commerce

  • moda
  • elektronika
  • wyposażenie domu
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Dodatkowe informacje handlowe

Penetracja Internetu w Wielkiej Brytanii to 89,9%. Ponad 62% Anglików używa smartfonów, co czyni kraj obiecującym rynkiem dla cyfrowych towarów i usług.

Przeważająca większość transakcji (82%) odbywa się poprzez płatność kartą kredytową. 82% brytyjskich internautów regularnie dokonuje zakupów online, co jest najwyższym wskaźnikiem wśród państw członkowskich UE.

W ostatnim kwartale 2013 r. już jedna trzecia sprzedaży online w Wielkiej Brytanii odbyła się za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Liderami rynku są Amazon, Tesco i eBay oraz Asos, Argos, Play.com, Next i John Lewis.