Flaga kraju Węgry | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Jednostka monetarna

forint (HUF)

Węgry

Jednolita republika parlamentarna w Europie Środkowej. Jest członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych, Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, Unii Europejskiej, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz Grupy Wyszehradzkiej.

Kraj jest podzielony na 19 okręgów. Węgry posiadają największy odsetek gruntów ornych w Europie – prawie 50%. Wysoko rozwinięte jest rolnictwo, uprawia się głównie pszenicę, jęczmień, buraki cukrowe, słonecznik, ziemniaki i tytoń. Węgry słyną także z winnic. Znaczną rolę odgrywa również przemysł lekki i przemysł sprzętu transportowego. Węgry produkują autobusy, ciężarówki i tabory kolejowe. Największym ośrodkiem przemysłowym jest Budapeszt. 

Ważna dla węgierskiej gospodarki jest również turystyka – Węgry posiadają największe jezioro w Europie Środkowej (Balaton) oraz liczne uzdrowiska, co czyni je jednym z najpopularniejszych kierunków turystyki medycznej w Europie. Największymi partnerami handlowymi Węgier są Niemcy, Austria, Rumunia, Słowacja, Francja, Włochy, Polska i Czechy.

Szara fala | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Popularne zakupy e‑commerce

  • komputery i elektronika
  • wyposażenie domu
  • zabawki i prezenty
  • moda
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Dodatkowe informacje handlowe

Węgry mają około 6,17 miliona użytkowników Internetu, którzy stanowią 62% całej populacji.      Z badań przeprowadzonych przez eNET wynika, że aż 72% dorosłych użytkowników Internetu kupuje towary online. Węgrzy chętnie wybierają opcję płatności przy odbiorze (58%) lub za pomocą przelewu bankowego (45%).

Badania przeprowadzone w 2016 r. wykazały, że branża e-commerce na Węgrzech osiągnęła 1,02 miliarda euro w roku poprzedzającym i że stanowi już 4,1% handlu detalicznego.

Najpopularniejsze sklepy online to na Węgrzech Tesco, Media Markt, eMAG, Vatera.hu iUjjé.hu.