Flaga kraju Watykan | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Jednostka monetarna

1 Euro(EUR, €)

Watykan

Kraj położony na terenie stolicy Włoch, Rzymu. Jest to najmniejszy kraj na świecie, zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby ludności. Watykan jest siedzibą najwyższych władz Kościoła katolickiego. Watykan zamieszkują głównie dostojnicy kościelni, księża, zakonnice oraz Gwardia Szwajcarska z rodzinami.

Watykańska gospodarka opiera się głównie na dochodach generowanych przez turystów i pielgrzymów. Głównym źródłem przychodu są muzea, sprzedaż pamiątek, monet i rękodzieła oraz opłaty i ofiary składane przez Kościół Katolicki. Watykan zarabia także na lokatach kapitałowych w bankach zagranicznych i udziałach w korporacjach przemysłowych. Najważniejszym centrum finansowym w Watykanie jest Bank Watykanu, który odpowiada za budżet Stolicy Apostolskiej i jej operacje na światowych rynkach. Obywatele i pracownicy mogą na terenie Watykanu robić zakupy w sklepach wolnocłowych. Większość towarów oraz woda, energia i żywność są importowane z Włoch. 

Najczęściej odwiedzanymi miejscami w Watykanie są Kaplica Sykstyńska i Plac Świętego Piotra. Watykan odwiedza ok. 5 mln pielgrzymów i turystów rocznie.

RYNEK E-COMMERCE

Popularne formy płatności: karty kredytowe(Visa, MasterCard, Maestro, American Express, Discover).

Szara fala | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne