Flaga kraju Stany Zjednoczone | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Jednostka monetarna

1 dolar amerykański (USD)

Stany Zjednoczone

Republika federalna w Ameryce Północnej składająca się z 50 stanów. Jest trzecim najbardziej zaludnionym krajem na świecie i czwartym co do wielkości krajem pod względem powierzchni. Stany Zjednoczone obejmują także kilka terytoriów położonych na Oceanie Spokojnym i Morzu Karaibskim. USA są największą potęgą gospodarczą świata, a poziom życia w kraju należy do najwyższych. 

USA są największym producentem żywności na świecie. Bardzo wysoko rozwinięta jest hodowla bydła i drobiu. Uprawia się kukurydzę, soję, pszenicę, jęczmień, truskawki, ziemniaki, drzewa cytrusowe, bawełnę, tytoń, orzechy i owoce. Stany są największym hodowcą genetycznie modyfikowanej żywności. Najważniejsze gałęzie przemysłu to zbrojeniowy, stoczniowy, motoryzacyjny, chemiczny, elektroniczny, lotniczy, maszynowy, metalurgiczny, tekstylny, farmaceutyczny, kosmetyczny, spożywczy i drzewny. Co roku do Stanów Zjednoczonych ściągają miliony turystów – w 2015 roku był to drugi najczęściej odwiedzany kraj na świecie. Ze względu na ogromny obszar Stany mają do zaoferowania zróżnicowane krajobrazy i atrakcje.

Szara fala | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Popularne zakupy e‑commerce

  • książki
  • elektronika
  • odzież
  • obuwie
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Dodatkowe informacje handlowe

Penetracja Internetu w Stanach Zjednoczonych wynosi 86,7%,ze smartfonów korzysta natomiast 56,4% populacji. 

Dominującą formą płatności (78%) są karty kredytowe. 84% dorosłych Amerykanów korzysta z Internetu codziennie. Bardzo duża część internautów korzysta z tabletów, co czyni z USA lidera w kategorii zakupów mobilnych. Sprzedaż detaliczna e-commerce w Stanach Zjednoczonych ma wzrosnąć w szybkim tempie w nadchodzących latach - z 322,17 mld USD w 2016 roku do ponad 485 mld USD w 2021 r. Handel online wciąż stanowi jednak niewielką część całej sprzedaży detalicznej w USA - około 8,3 procent w czwartym kwartale 2016 roku. Rosnącym trendem na rynku e-commerce w Stanach Zjednoczonych jest wzrost zakupów mobilnych.

Najpopularniejszym e-detalistą w Stanach Zjednoczonych jest Amazon. Tuż za nim plasuje się eBay, Wal-Mart, witryny Apple i Target.