Flaga kraju Polska | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Jednostka monetarna

1 złoty (PLN)

Polska

Państwo położone w Europie Środkowej, podzielone na 16 województw. Graniczy z Rosją, Litwą, Białorusią, Ukrainą, Słowacją, Czechami i Niemcami. Polska jest członkiem Unii Europejskiej, Organizacji Narodów Zjednoczonych, Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego oraz Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Kraj jest szóstym najbardziej zaludnionym państwem członkowskim Unii Europejskiej.

Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów w Europie. Sektor usług generuje 62,7% całkowitego PKB, podczas gdy przemysł stanowi 33,3% PKB, a rolnictwo tylko 4%. Polska posiada złoża węgla, gazu ziemnego, siarki, miedzi i soli. Polska zajmuje trzecie miejsce pod względem powierzchni upraw rolnych w Unii Europejskiej. Coraz większą rolę odgrywa turystyka – dzięki swojemu położeniu Polska ma do zaoferowania kurorty nadmorskie i góry, turyści chętnie odwiedzają także Warszawę i Kraków w poszukiwaniu historycznych zabytków. W Polsce działa przede wszystkim przemysł motoryzacyjny i spożywczy, rozwija się także branża energetyczna, metalurgiczna, maszynowa i elektromaszynowa.

Szara fala | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Popularne zakupy e‑commerce

  • wyposażenie domu i ogrodu
  • odzież
  • obuwie
  • sport
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Dodatkowe informacje handlowe

Penetracja Internetu w Polsce to 65%, przy czym ze smartfonów korzysta 38,7% Polaków. Aż 42% płatności odbywa się mobilnie, 32% natomiast za pośrednictwem kart kredytowych. Około 30% Polaków robi zakupy w Internecie.

E-commerce w Polsce stanowi około 4% całej sprzedaży detalicznej w kraju. Według informacji z Warsaw Business Journal sprzedaż internetowa wzrosła w 2012 roku o 25-30% rok do roku. Całkowita sprzedaż e-commerce w Polsce w tym roku wyniosła 5,76 mld euro. Według raportu Dotcom River w Polsce działa ponad 12 tysięcy sklepów internetowych.