Flaga kraju Norwegia | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Jednostka monetarna

1 korona norweska (NOK)

Norwegia

Norwegia jest jednym z trzech krajów skandynawskich. Graniczy ze Szwecją, Finlandią i Rosją. Kraj jest monarchią konstytucyjną. Jest podzielony na dziewiętnaście powiatów. Norwegia jeszcze na początku XX wieku była najbiedniejszym krajem w Europie, dziś jest jednym z najbogatszych. Należy do państw o najwyższym standardzie życia na świecie.

Norwegia jest krajem wysoko rozwiniętym. Najważniejszymi norweskimi zasobami naturalnymi są ropa naftowa i gaz ziemny. Duże znaczenie dla gospodarki tradycyjnie ma także rybołówstwo. Kraj zajmuje pierwsze miejsce w Europie i drugie w świecie pod względem ilości łowionych ryb przypadających na jednego mieszkańca.  Norwegia ma zaledwie 3% gruntów ornych. Przeważnie uprawia się jęczmień, a rolnictwo jest wysoce zmechanizowane. Hoduje się bydło, lisy i renifery. Imponujące krajobrazy przyciągają do Norwegii tysiące turystów. Norwegia wykorzystuje rzeki do produkcji energii elektrycznej, w czym jest światowym liderem. Rozwinięte jest także hutnictwo aluminium.

Szara fala | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Popularne zakupy e‑commerce

  • moda
  • zabawki
  • hobby
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Dodatkowe informacje handlowe

Jedną z przyczyn sukcesu branży e-commerce w Norwegii jest wysoka penetracja Internetu na poziomie aż 96%. 67,5% populacji korzysta ze smartphonów, co stawia kraj w czołówce rynków e-commerce. 59% Norwegów wybiera płatności za pomocą kart kredytowych, 13% preferuje płatności mobilne, a tylko 2% transakcji dokonuje się za pomocą płatności przelewem bankowym.

Jednym z czynników przyczyniających się do rozwoju handlu elektronicznego w Norwegii jest łatwość dostarczania zamówień - 80% ludności zamieszkuje obszary miejskie. Wartość handlu elektronicznego w Norwegii wynosi obecnie około 8,5 miliarda euro rocznie.

Najpopularniejsze witryny eCommerce to eBay, Komplett, Prisjakt i Amazon.