Flaga kraju Niemcy | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Jednostka monetarna

1 Euro(EUR, €)

Niemcy

Państwo federalne położone w Europie Zachodniej i Środkowej. Składa się z szesnastu landów związkowych. Niemcy są najbardziej zaludnionym krajem w Unii Europejskiej, członkiem Organizacji Narodów Zjednoczonych i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Niemcy graniczą z Danią, Polską, Czechami, Austrią, Szwajcarią, Francją, Luksemburgiem, Belgią i Holandią.

Niemcy to drugi po USA najpopularniejszy kierunek migracji. Niemieckie rolnictwo jest intensywne i wysoce zmechanizowane – uprawia się pszenicę, żyto, jęczmień i owies. Sektor usług stanowi 71% całkowitego PKB kraju. Niemcy są siódmym najczęściej odwiedzanym krajem na świecie – niechętnie opuszczają go nawet mieszkańcy, o czym świadczy fakt, że ponad 30% Niemców spędza wakacje we własnym kraju. W kategorii światowego eksportu Niemcy zajmują trzecie miejsce zaraz po Chinach i Stanach Zjednoczonych. Kraj eksportuje maszyny, samochody, narzędzia przemysłowe, elektronikę, wyroby tekstylne, chemikalia, stal, artykuły rolno-spożywcze, uran, węgiel kamienny i brunatny, nawozy i tworzywa sztuczne.

Niemcy są trzecim światowym eksporterem po Chinach i USA.

Szara fala | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Popularne zakupy e‑commerce

  • gry
  • moda
  • media cyfrowe
  • elektronika
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Dodatkowe informacje handlowe

Penetracja Internetu w Niemczech wynosi niemal 87%, co czyni rynek bardzo atrakcyjnym, biorąc pod uwagę wysoką siłę nabywczą niemieckich klientów. 30% transakcji dokonuje się za pomocą płatności kartami prepaid.

Niemcy są drugim co do wielkości rynkiem e-commerce w Europie. Karty kredytowe są popularnym środkiem płatności, ale niemieccy Internauci chętnie sięgają także po alternatywne metody. Wielu Niemców wybiera także płatność przy odbiorze.

Charakterystyczny dla Niemiec jest wysoki odsetek zwrotów – sięgający nawet 50% wszystkich zamówień, warto uwzględnić więc w swoim biznesie przyjazną i pro kliencką politykę zwrotów i wymiany.

Największymi graczami na niemieckim rynku e-commerce są Otto i Amazon, tuż za nimi natomiast Zalando, Notebooksbilliger.de, Cyberport, Bonprix i Tchibo.