Flaga kraju Monako | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Jednostka monetarna

1 Euro(EUR, €)

Monako

Małe miasto-państwo położone nad Morzem Śródziemnym. Graniczy z Francją. Jest to po Watykanie drugie najmniejsze państwo suwerenne na świecie i jednocześnie najgęściej zaludnione. Nie jest członkiem Unii Europejskiej, ale uczestniczy w Europejskiej Unii Gospodarczej i Walutowej.

Monako ma najniższy wskaźnik ubóstwa na świecie. Gospodarka opiera się głównie na usługach, zwłaszcza bankowych, turystyce i rynku nieruchomości. Ze względu na korzystne przepisy podatkowe Monako jest siedzibą wielu banków i zagranicznych firm. Znaczne dochody przynosi słynne kasyno w Monte Carlo i port jachtowy. Rozwija się przemysł precyzyjny, chemiczny, farmaceutyczny, kosmetyczny a poza tym odzieżowy i jubilerski. Monako przecina linia kolejowa i autostrada. Unia monetarna i celna łączy Monako z Francją, która pośredniczy w całości wymiany handlowej księstwa. Monako odwiedza także wielu turystów zagranicznych, kraj posiada rozbudowaną sieć hoteli i infrastrukturę turystyczną – turystyka stanowi 15% produktu krajowego brutto.

Szara fala | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Popularne zakupy e‑commerce

  • moda
  • elektronika
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Dodatkowe informacje handlowe

W Monako penetracja Internetu na bardzo wysokim poziomie (89,8%) stwarza idealne warunki do działalności e-commerce. 68% płatności dokonywanych jest za pomocą kart kredytowych. Zwyczaje zakupowe konsumentów są podobne do tych we Francji.

Klienci mają wysoką siłę nabywczą, co czyni z Monako atrakcyjny rynek dla rozwoju biznesów e-commerce.