Flaga kraju Malta | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Jednostka monetarna

1 Euro(EUR, €)

Malta

Kraj wyspiarski na Morzu Śródziemnym. Jest to jeden z najmniejszych i najbardziej zaludnionych krajów na świecie. Malta jest członkiem Unii Europejskiej i Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Malta jest krajem rozwiniętym o wysokim wskaźniku rozwoju społecznego i dobrej jakości życia. Główne sektory gospodarki Malty to handel zagraniczny, produkcja (elektronika i tekstylia), usługi finansowe i turystyka, ale również przemysł filmowy i hazardowy. Na Malcie działa jedna z najbardziej rozwiniętych giełd świata – Malta Stock Exchange. Malta jest jednym z najbezpieczniejszych krajów dla turystów – w 2017 roku została uznana za drugie najlepsze państwo na świecie do osiedlenia się oraz dziesiąte najlepsze miejsce na emeryturę. Na Malcie rozwija się przemysł winiarski i rybołówstwo – wokół wyspy działają farmy morskie hodujące m.in. labraksy i dorady. Na Malcie istnieje szereg parków technologicznych, naukowych oraz przemysłowych.

Szara fala | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Popularne zakupy e‑commerce

  • odzież
  • akcesoria sportowe
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Dodatkowe informacje handlowe

Penetracja Internetu na Malcie to 40%. Aż 58% mieszkańców wybiera karty kredytowe. Dużą popularnością (33% płatności) cieszą się także e-portfele. E-commerce to szybko rozwijający się na wyspie sektor, przyciągający coraz większą liczbę przedsiębiorców.

W 2016 r. ponad 60% użytkowników Internetu kupiło towary lub usługi online. E-handel na Malcie od kilku lat przeżywa wyjątkowy wzrost za sprawą szeregu udogodnień wprowadzanych przez rząd.

W 2014 r. rząd Malty zapoczątkował wdrażanie strategii cyfrowej dotyczącej handlu elektronicznego obejmującej okres siedmiu lat do 2020 roku. Działania te mają na celu zapewnienie przedsiębiorstwom środków i umiejętności niezbędnych do wykorzystania możliwości oferowanych przez handel elektroniczny.