Flaga kraju Gujana Francuska | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Jednostka monetarna

1 Euro(EUR, €)

Gujana Francuska

Departament zamorski i region Francji położony w Ameryce Południowej, graniczący z Brazylią i Surinamem. Jako integralna część Francji należy do Unii Europejskiej. Gujana jest słabo zaludniona, większość mieszkańców żyje na wybrzeżu. Gujana Francuska dzieli się na dwa okręgi, 19 kantonów i 22 gminy. Gospodarka kraju jest silnie związana z Francją poprzez subsydia i towary importowane. 

Gujana Francuska jest najlepiej prosperującym terytorium w Ameryce Południowej. Podstawą gospodarki są rolnictwo, górnictwo i leśnictwo. Uprawia się tu ryż, trzcinę cukrową, kukurydzę i banany. Rozwinięte jest także rybołówstwo – 65% połowów stanowią krewetki. Ponadto prężnie działa przemysł cukrowniczy i drzewny (eksport tarcicy) oraz destylacja rumu. Niebagatelne znaczenie dla gospodarki Gujany ma także znajdujący się w tym regionie francuski kosmodrom. 81% powierzchni kraju pokrywają wilgotne lasy równikowe. Znaczną rolę pełni rozwijający się sektor turystyczny. Kraj posiada słabą sieć komunikacyjną.

Szara fala | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Popularne zakupy e‑commerce

  • moda
  • sport
  • turystyka
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne
Chmura | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Dodatkowe informacje handlowe

Płatności w Gujanie Francuskiej to w przeważającej części transakcje dokonywane za pomocą kart kredytowych – 76%.

W 2017 roku w kraju było 120 tysięcy użytkowników Internetu, przy penetracji na poziomie 41,4%. Tylko 10 tysięcy mniej Internatów korzysta z Facebooka – co stwarza dobre warunki do wykorzystywania mediów społecznościowych w e-commerce.

Przepisy panujące w Gujanie w większości pokrywają się z francuskimi ze względu na przynależność do Unii Europejskiej.