Ikona Wiadomości | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne FAQ

Czym są płatności jednym kliknięciem i jak ich używać?

To usługa płatnicza, która umożliwia minimalizację całej ścieżki zakupowej nawet do pojedynczego kliknięcia myszką. Jeśli klient kupował już wcześniej w danym sklepie (lub założył w nim konto i podał dane karty), sprzedawca może udostępnić mu opcję kupowania kolejnych produktów poprzez jedno kliknięcie w link lub przycisk. Oczywiście do sprzedawcy należy decyzja ile kroków (czy kliknięć) będzie trzeba przejść, by dokonać zakupu i płatności - jedno kliknięcie to po prostu minimalna granica. To rozwiązanie ma jednak na celu uproszczenie procesu zakupowego - dzięki temu klienci chętniej i szybciej kupują. W PeP Online płatności jednym kliknięciem są darmowe; sprzedawcy płacą jedynie zwykłą prowizję od transakcji. Więcej: Developer Zone.
Do góry Do góry | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Czy mogę wykorzystać płatności jednym kliknięciem w swoim e-biznesie?

Oczywiście. Wystarczy tylko wdrożyć płatności jednym kliknięciem korzystając z naszego API. Gdy klienci stworzą konta na stronie Twojego sklepu czy usługi (lub uzupełnią już istniejące danymi karty płatniczej), zachowamy te informacje. Czasem klient nie wypełni całego profilu podczas rejestracji, ale dane karty płatniczej zostaną zapisane po dokonaniu pierwszej transakcji. Od tej pory pory klient będzie mógł korzystać z płatności jednym kliknięciem, jeśli tylko będzie zalogowany. Więcej informacji (w języku angielskim) na naszym blogu w opisie przypadku księgarni Nexto:
Do góry Do góry | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Co to są płatności subskrypcyjne (abonamentowe, cykliczne)?

Płatności subskrypcyjne (zwane też płatnościami abonamentowymi lub cyklicznymi) to usługa płatnicza, która umożliwia okresowe obciążanie karty klienta bez konieczności angażowania ani sprzedawcy, ani posiadacza karty. To rozwiązanie znakomicie nadaje się do wszelkiego rodzaju abonamentów i subskrypcji, wliczając w to prenumeraty gazet, dostępy do kont w aplikacjach sieciowych itp. Sprzedawcy często używają płatności cyklicznych, by obciążać karty klientów w stałych odstępach czasowych (np. miesięcznie lub rocznie), ale możliwe jest również pobieranie środków w zmiennych okresach, jeśli jest to uzasadnione modelem biznesowym. W PeP Online płatności cykliczne są darmowe; sprzedawcy płacą jedynie zwykłą prowizję od transakcji. Więcej informacji: Modele biznesowe - płatności cykliczne
Do góry Do góry | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Czym są waluty rozliczeń i waluty transakcji? Czym się różnią?

Waluty transakcji (ang. transaction currencies) to waluty, w których sprzedawca przyjmuje płatności. Jego klienci płacą za towary czy usługi w walutach transakcji. Waluty rozliczeń (ang. settlement currencies) to waluty, w których sprzedawca otrzymuje wypłaty ze swoich kont merchanckich.
Do góry Do góry | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne