Ikona Wiadomości | PayLane - Płatności elektroniczne FAQ

Jak mogę uzyskać własne konto testowe?

Po prostu kliknij tutaj. Możesz też wejść na stronę PayLane i tam założyć konto. Konto testowe umożliwi Ci przetestowanie wszystkiego dokładnie tak, jak ma to miejsce na rzeczywistym (produkcyjnym) koncie – jedyną różnicą jest to, że nie możesz przyjmować żadnych prawdziwych płatności.
Do góry Do góry | PayLane - Płatności elektroniczne

Jaki język programowania muszę znać, żeby zintegrować się z PayLane?

Możesz zintegrować się z PayLane używając dowolnego języka programowania. Obecnie oferujemy klienty API w PHP, Pythonie i Ruby, ale możesz łatwo stworzyć własny wrapper do naszego API(REST) w dowolnym języku programowania.
Do góry Do góry | PayLane - Płatności elektroniczne

Jakie są wymagania, aby zintegrować się z PayLane z użyciem API?

API PayLane oferuje więcej możliwości niż standardowy formularz płatniczy, ale wymaga też stosownego know-how, a więc umiejętności programistycznych. Poza tym będziesz potrzebować certyfikatu SSL dla strony, na której chcesz przyjmować płatności. Potrzebne będzie też potwierdzenie zgodności z wymaganiami PCIdotyczącymi sprzedawców, ale w tym Ci pomożemy.
Do góry Do góry | PayLane - Płatności elektroniczne

Jak wygląda integracja z PayLane z użyciem API?

Na początku musisz stworzyć konto testowe. Konto umożliwia przeprowadzenie pełnej integracji bez konieczności przetwarzaniach prawdziwych płatności. Dzięki kontu testowemu możesz przeprowadzić testowe transakcje czy sprawdzić jakie funkcjonalności i usługi płatnicze rzeczywiście odpowiadają Twojemu biznesowi. Będziesz potrzebował programisty, który zintegruje Twoją stronę z naszą bramką płatniczą. Z myślą o programistach przygotowaliśmy przykłady kodu w różnych językach programowania: PHP, Python, Ruby i inne. Więcej informacji: API PayLane na PayLane Developer Zone
Do góry Do góry | PayLane - Płatności elektroniczne

Co to jest Secure Form?

Secure Form (Formularz Płatności) to jeden ze sposobów, w jaki można wdrożyć płatności z PayLane. To formularz płatniczy stworzony i hostowany na naszych serwerach. Jako sprzedawca musisz jedynie przekierować klienta na Secure Form w odpowiednim momencie procesu zakupowego. Kiedy klient zatwierdzi płatność, zostanie przekierowany z powrotem na Twoją stronę.

Secure Form jest zaprojektowany przez PayLane w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej oraz hiszpańskiej. Umożliwia on transakcje wszystkimi dostępnymi u nas metodami płatności. Oferujemy także mobilną wersję formularza płatności - więcej informacji o niej znajdziesz na naszym blogu (po angielsku): The Mobile Payment Form Is Here!.

Do góry Do góry | PayLane - Płatności elektroniczne

Gdzie znajdę przykłady kodu?

Przykłady kodu znajdziesz na naszej stronie Developer Zone.
Do góry Do góry | PayLane - Płatności elektroniczne

Co znajdę w Merchant Panelu?

Merchant Panel jest miejscem, w którym możesz zarządzać oraz kontrolować wszystkie transakcje, które wykonują Twoi klienci. Składa się z kilku zakładek, w których najważniejsze funkcjonalności dotyczą sprzedaży, kwestii technicznych oraz rozliczeniowych. Znajdziesz w nich m.in. historię transakcji, faktury, aktualne stawki.

Do góry Do góry | PayLane - Płatności elektroniczne