Ikona Wiadomości | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne FAQ

Dlaczego warto płacić kartami?

Płatności kartami są wygodne i bezpieczne. Dzięki takim usługom jak 3-D Secure czy chargeback, Twoje finanse są chronione. Karta kredytowa pomaga w budowaniu pozytywnej historii kredytowej – w efekcie możesz polepszyć swoją zdolność kredytową. Co więcej, karty płatnicze umożliwiają błyskawiczne zakupy za pomocą jednego kliknięcia, a także dokonywanie płatności subskrypcyjnych bez konieczności wpisywania danych karty i użytkownika za każdym razem.
Do góry Do góry | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Kto przechowuje dane kart?

Dane kart, które można przechowywać (zgodnie ze standardami) i które potrzebne są do realizowania płatności, są przechowywane przez PeP Online. Sprzedawcy nie przechowują takich wrażliwych danych ze względów bezpieczeństwa (w tym wytycznych PCI). Aby realizować płatności, odwołują się jedynie do informacji o konkretnych kartach, posługując się numerami ID z systemów PeP Online. Dzięki temu sprzedawcy nie muszą ponosić odpowiedzialności za przechowywanie danych kart swoich klientów.
Do góry Do góry | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Czy Polskie ePłatności Online mogą przechowywać dane kart kredytowych?

PeP Online (PayLane Sp. z o.o.) może przechowywać dane kart kredytowych. Posiadamy usługę Card Data Storage, która umożliwia bezpieczne przechowywanie danych zgodnie z wytycznymi PCI DSS.
Do góry Do góry | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne

Co to jest Card Data Storage?

Card Data Storage to usługa Polskich ePłatności Online, która umożliwia bezpieczne przechowywanie danych kart zgodnie z wytycznymi PCI DSS. Dzięki CDS konsumenci mogą wygodnie płacić za towary i usługi bez konieczności każdorazowego wpisywania danych kart - wystarczy jeśli podadzą je tylko raz. Zostaną one zapisane z użyciem CDS i każdy kolejny zakup będzie się do nich odwoływał (oczywiście dla każdego klienta można zapisać informacje o wielu kartach). Card Data Storage to bardzo istotna i wygodna funkcja. Dzięki niej sprzedawcy mogą oferować dużo wygodniejsze płatności. Sami nie muszą przy tym ponosić odpowiedzialności za przechowywanie wrażliwych danych ani przechodzić cyklicznych audytów bezpieczeństwa.
Do góry Do góry | Polskie ePłatności Online - Płatności elektroniczne