Wstęp

Wstęp do integracji z Polskie ePłatności Online

Integracja systemów Polskie ePłatności Online z Twoją stroną oznacza wybrania jednej z dwóch głównych metod, które różnią się zarówno sposobem implementacji, jak i późniejszym user experience Twoich klientów:
 • Secure Form to gotowe i proste do wdrożenia rozwiązanie płatnicze. Wystarczy, że przekierujesz klienta w odpowiedni sposób do przygotowanego przez nas formularza płatniczego. Hostowany jest on na specjalnych, bezpiecznych serwerach w domenie Polskich ePłatności Online – stąd właśnie bierze się jego nazwa.
 • API pozwoli Ci na przyjmowanie płatności bezpośrednio na Twojej stronie! Dla Twoich klientów PeP Online pozostanie niewidoczne. Możesz wdrożyć API wykorzystując PHP, Ruby, Pythona lub dowolny inny język programowania. Będziesz mieć też do dyspozycji wiele zaawansowanych funkcji.

Przebieg procesu płatności

Na poniższym schemacie przedstawiamy uogólniony przepływ danych podczas przetwarzania płatności internetowych. Daje on ogólny obraz, ale polecamy zapoznanie się też ze schematami dotyczącymi API oraz Secure Form – obie metody różnią się między sobą. Pamiętaj aby niezależnie od wybranej metody płatności zaimplementować powiadomienia o transakcjach
 1. Klient kończy zakupy i wyraża chęć dokonania zapłaty.
 2. Sprzedawca wysyła do PeP Online zebrane informacje o kliencie oraz żądanie przetworzenia płatności.
 3. Systemy PeP Online komunikują się ze stosownymi instytucjami (zależnie od metody płatności będą to np. banki, centra rozliczeniowe, wystawcy kart, organizacje kartowe itp.)
 4. Po przetworzeniu płatności, jej status zwracany jest do PeP Online.
 5. Informacje o płatności przesyłane są do strony sprzedawcy.
 6. Klient informowany jest o statusie transakcja

Platforma e-commerce lub własne rozwiązanie

Jeśli korzystasz (lub planujesz) z gotowego systemu e-commerce, prawdopodobnie zechcesz skorzystać z jednego z naszych pluginów do takich systemów. Umożliwiają one łatwe połączenie takich platform z naszymi systemami płatniczymi. Przygotowaliśmy również kilka opisów różnych modeli biznesowych, które mogą Cię zainspirować przy tworzeniu własnego rozwiązania. Być może któryś z nich idealnie wpasuje się z specyfikę Twojego produktu/usługi i pozwoli nawet zwiększyć dochody.  

Pluginy i integracje

Oferujemy szereg pluginów oraz integracji do platform e-commerce’owych. Dzięki nim wdrożenie płatności na Twojej stronie zajmie tylko kilka minut.

Magento

Dedykowany plugin do platformy Magento, umożliwiający włączenie płatności z wykorzystaniem systemów PeP Online w sklepach działających w oparciu o Magento.

PrestaShop

Dedykowany plugin do platformy Presta Shop, umożliwiający włączenie płatności z wykorzystaniem systemów PeP Online w sklepach działających w oparciu o Presta Shop.

WordPress

Prosty plugin PeP Online dla WordPressa pozwala na umieszczenie przycisku płatniczego na stronie zbudowanej na WordPress.

WooCommerce

Dedykowany plugin do WooCommerce, umożliwiający włączenie płatności z wykorzystaniem systemów PeP Online w sklepach działających w oparciu o WooCommerce. Wtyczka wspiera również WooCommerce Subscriptions.

WHMCS

WHMCS jest wiodącą, międzynarodową platformą automatyzacji płatności w sieci, zasilającą dziesiątki tysięcy firm hostingowych. Wtyczka PeP Online do platformy WHMCS, pozwoli Ci szybko zaimplementować bezpieczne płatności w Twoim biznesie.

Integracje

Shopify

Polskie ePłatności Online (dawniej: PayLane) jako pierwsi w Polsce zostaliśmy oficjalnym partnerem Shopify – wiodącą na świecie wielokanałową platformą ecommerce.

Shoplo

Shoplo to platforma ecommerce, która oferuje narzędzie do tworzenia sklepu internetowego. Dodatkowo umożliwia sprzedaż produktów na Facebooku, poprzez mobile oraz na portalach aukcyjnych, takich jak Allegro czy eBay. Płatności PeP Online stają się aktywne po wprowadzeniu wartości Merchant ID i hash salt w panelu Shoplo. Na stronie zamówienia pojawi się dodatkowy sposób płatności od PeP Online.

Comarch eSklep

Comarch e-Sklep to nowoczesna platforma eCommerce do prowadzenia własnego sklepu internetowego, funkcjonująca bezbłędnie w środowisku Comarch ERP. Integracja z PeP Online umożliwia przyjmowanie bezpiecznych płatności z całego świata. Integracja z PeP Online następuje z panelu eSklepu.

Shoper

Shoper to platforma eCommerce dla sklepu internetowego obsługujące cały proces zakupowy: od przyjęcia zamówienia, przez jego wysyłkę, aż do ostatniego etapu rozliczenia księgowo-magazynowego. Integracja z PeP Online umożliwia Ci przyjmowanie płatności z całego świata. Integracja przebiega w Twoim koncie PayLane w zakładce 'Administracja'.

EBEXO

Integracja PeP Online z platformą eCommerce Ebexo jest dostępna z panelu administracyjnego sklepu Ebexo.

KQS

To oprogramowanie eCommerce mające jednorazową opłatę bez dodatkowych zobowiązań licencyjnych. Integracja z PeP Online jest dostępna z poziomu panelu admina sklepu, po pobraniu i wprowadzeniu najnowszej aktualizacji sklepu w dziale 'Formy płatności'.

Clickshop

Clickshop to platforma eCommerce dla sklepu internetowego obsługujące cały proces zakupowy: od przyjęcia zamówienia, przez jego wysyłkę, aż do ostatniego etapu rozliczenia księgowo-magazynowego. Integracja z PeP Online umożliwia Ci przyjmowanie płatności z całego świata.

RESTful API Whitepaper

Pobierz nasz darmowy whitepaper o technologii REST. Dowiesz się z niego m.in.:
 • czym jest REST,
 • dlaczego warto umieć się nim posługiwać,
 • jak korzystać z restowych API,
 • a wszystko to poparte przykładami!
Kliknij w poniższy przycisk, by pobrać whitepaper za darmo. POBIERZ