Wstęp

Wstęp do integracji z Polskie ePłatności Online

Integracja systemów Polskie ePłatności Online z Twoją stroną oznacza wybrania jednej z dwóch głównych metod, które różnią się zarówno sposobem implementacji, jak i późniejszym user experience Twoich klientów:
 • Secure Form to gotowe i proste do wdrożenia rozwiązanie płatnicze. Wystarczy, że przekierujesz klienta w odpowiedni sposób do przygotowanego przez nas formularza płatniczego. Hostowany jest on na specjalnych, bezpiecznych serwerach w domenie Polskich ePłatności Online – stąd właśnie bierze się jego nazwa.
 • API pozwoli Ci na przyjmowanie płatności bezpośrednio na Twojej stronie! Dla Twoich klientów PeP Online pozostanie niewidoczne. Możesz wdrożyć API wykorzystując PHP, Ruby, Pythona lub dowolny inny język programowania. Będziesz mieć też do dyspozycji wiele zaawansowanych funkcji.

Przebieg procesu płatności

Na poniższym schemacie przedstawiamy uogólniony przepływ danych podczas przetwarzania płatności internetowych. Daje on ogólny obraz, ale polecamy zapoznanie się też ze schematami dotyczącymi API oraz Secure Form – obie metody różnią się między sobą.
 1. Klient kończy zakupy i wyraża chęć dokonania zapłaty.
 2. Sprzedawca wysyła do PeP Online zebrane informacje o kliencie oraz żądanie przetworzenia płatności.
 3. Systemy PeP Online komunikują się ze stosownymi instytucjami (zależnie od metody płatności będą to np. banki, centra rozliczeniowe, wystawcy kart, organizacje kartowe itp.)
 4. Po przetworzeniu płatności, jej status zwracany jest do PeP Online.
 5. Informacje o płatności przesyłane są do strony sprzedawcy.
 6. Klient informowany jest o statusie transakcja

Platforma e-commerce lub własne rozwiązanie

Jeśli korzystasz (lub planujesz) z gotowego systemu e-commerce, prawdopodobnie zechcesz skorzystać z jednego z naszych pluginów do takich systemów. Umożliwiają one łatwe połączenie takich platform z naszymi systemami płatniczymi. Przygotowaliśmy również kilka opisów różnych modeli biznesowych, które mogą Cię zainspirować przy tworzeniu własnego rozwiązania. Być może któryś z nich idealnie wpasuje się z specyfikę Twojego produktu/usługi i pozwoli nawet zwiększyć dochody.  

Pluginy i integracje

Oferujemy szereg pluginów oraz integracji do platform e-commerce’owych. Dzięki nim wdrożenie płatności na Twojej stronie zajmie tylko kilka minut.


Magento

Dedykowany plugin do platformy Magento, umożliwiający włączenie płatności z wykorzystaniem systemów PeP Online w sklepach działających w oparciu o Magento.

Pobierz plugin Magento


PrestaShop

Dedykowany plugin do platformy Presta Shop, umożliwiający włączenie płatności z wykorzystaniem systemów PeP Online w sklepach działających w oparciu o Presta Shop.

Pobierz plugin PrestaShop


WordPress

Prosty plugin PeP Online dla WordPressa pozwala na umieszczenie przycisku płatniczego na stronie zbudowanej na WordPress.

Pobierz plugin WordPress


WooCommerce

Dedykowany plugin do WooCommerce, umożliwiający włączenie płatności z wykorzystaniem systemów PeP Online w sklepach działających w oparciu o WooCommerce.

Pobierz plugin WooCommerce


Integracje


Shopify

Polskie ePłatności Online (dawniej: PayLane) jako pierwsi w Polsce zostaliśmy oficjalnym partnerem Shopify – wiodącą na świecie wielokanałową platformą ecommerce.
Shoplo

Shoplo to platforma ecommerce, która oferuje narzędzie do tworzenia sklepu internetowego. Dodatkowo umożliwia sprzedaż produktów na Facebooku, poprzez mobile oraz na portalach aukcyjnych, takich jak Allegro czy eBay. Płatności PeP Online stają się aktywne po wprowadzeniu wartości Merchant ID i hash salt w panelu Shoplo. Na stronie zamówienia pojawi się dodatkowy sposób płatności od PeP Online.
Shoper
Click Shop

RESTful API Whitepaper

Pobierz nasz darmowy whitepaper o technologii REST. Dowiesz się z niego m.in.:
 • czym jest REST,
 • dlaczego warto umieć się nim posługiwać,
 • jak korzystać z restowych API,
 • a wszystko to poparte przykładami!
Kliknij w poniższy przycisk, by pobrać whitepaper za darmo. POBIERZ