FAQ

Jaki język programowania muszę znać, żeby zintegrować się z Polskie ePłatności Online?

Możesz zintegrować się z PeP Online używając dowolnego języka programowania. Obecnie oferujemy klienty API w PHP, Pythonie i Ruby, ale możesz napisać własny wrapper do naszego restowego API w dowolnym języku programowania.

Co to jest Secure Form?

Secure Form to nazwa naszego formularza płatniczego. To gotowe rozwiązanie dla tych, którzy wolą integrować się z nami inaczej, niż przez API. W skrócie, klient będzie przekierowany z Twojej strony na nasz formularz płatniczy. Po dokonaniu płatności, powróci na Twoją stronę. W ten sposób cały proces płatności odbywa się na stronach w domenie Polskich ePłatności Online. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z podstroną Secure Form.

Czym jest API?

API to skrót od Application Programming Interface. Innymi słowy to zestaw narzędzi programistycznych, które dane środowisko udostępnia na zewnątrz dla wszystkich, którzy chcą mieć możliwość połączenia się i komunikowania z nim. W naszym przypadku API pozwala wywołać metody systemów Polskich ePłatności Online, które np. przetworzą płatność czy autoryzują kartę kredytową. Aby to ułatwić, oprócz API oferujemy także nakładki (PeP Online (PayLane) REST Client) i przykłady kodu w różnych językach programowania – pomogą one łatwo rozpocząć integrację z PeP Online (część pracy wykonaliśmy już za Ciebie). Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z podstroną API.

Jak mogę uzyskać własne konto testowe?

Po prostu wejdź na stronę Polskich ePłatności Online i tam załóż konto testowe. Konto testowe umożliwi Ci przetestowanie wszystkiego dokładnie tak, jak ma to miejsce na rzeczywistym (produkcyjnym) koncie – jedyną różnicą jest to, że nie możesz przyjmować żadnych prawdziwych płatności.

Mam konto testowe, ale Secure Form wydaje się nie działać. Dlaczego?

Sprawdź, czy masz poprawne merchant_id oraz salt hasha. Zaloguj się do naszego Merchant Panelu – powyższe informacje znajdziesz klikając kolejno Administracja -> Integracja -> Podstawowe -> Integracja Secure Form. O liczeniu hasha dowiesz sie więcej na stronie Secure Form – realizacja.

Czy muszę korzystać z powiadomień o transakcjach?

Notyfikacje nie są wymagane, by poprawnie przetworzyć płatność, tak więc od Ciebie zależy, czy je zaimplementujesz. Pamiętaj jednak, że zawsze jest to rozwiązanie preferowane i zalecane – to po prostu dobra praktyka.

Czy istnieją jakieś testowe dane kart płatniczych, z których można korzystać podczas wdrażania/testowania API?

Tak, mamy listę testowych numerów kart.

Dlaczego moje płatności dla konta testowego są odrzucane?

Jeśli kwota płatności jest przypadkiem numerem kodu błędu, nasze API zwraca taki właśnie błąd zamiast potwierdzenia płatności. Ta funkcjonalność działa tylko na kontach testowych (ułatwia wdrażanie); na rzeczywistym koncie można oczywiście podawać dowolne kwoty transakcji.